Svátek má: Dita

Komentáře

Bělobrádek udělal velkou chybu

Přiznám se, že ve srovnání se dvěma dalšími lídry dvou koaličních stran, Babišem a Sobotkou, se mi Bělobrádek dlouho zdál serioznější, solidnější i zásadovější. A přiznám se také, že jsem v jeho činnosti mnoho přehlížel.

Jeho nedávná návštěva v Sudetoněmeckém domě mě však upozornila na to, co většině komentátorů a politiků odsuzujících jeho návštěvu, vůbec není jasné.

Předseda lidovců Bělobrádek je dirigován vysokým českým katolickým klérem. Není vyloučeno, že českému církevnímu episkopátu stále straší v hlavě majetkové restituce. Respektive prolomení hranice 25. 2. 1948.

V čele lidovců Pavel Bělobrádek bohužel není osobností formátu Jana Šrámka, který se za první ČSR (a dokonce i ve dnech Mnichova) projevoval jako český vlastenec, který dovedl rozlišovat mezi zájmy lidové strany a jejích členů a stoupenců na jedné straně, a zájmy církevního episkopátu na straně druhé. Ostatně Šrámek byl nikoli náhodou ministrem ve všech vládách ČSR v letech 1918 – 1938, v londýnské vládě i v obou poválečných vládách až do 25. 2. 1948.

Pavel Bělobrádek se při svých pravidelných setkáních s D. Dukou naopak -  na rozdíl od Šrámka – nedokázal emancipovat. Škoda.

Pokud se mu to nepodaří, nelze očekávat, že by lidovci ve své politice dokázali klást zájmy „lidu obecného“ nad zájmy církevních prelátů. A (tajný) katolík Sobotka to v této vládě jistí…

Zpět k Sudetským Němcům. Ve zcela svobodných volbách v ČSR na jaře 1938 obdržela fašizující Sudetoněmecká strana téměř 93 % všech německých hlasů u nás. Naprostá většina Sudetských Němců tak pomohla v roce 1938 rozbít demokratický československý stát, ve kterém žili. Bez nich by Velká Británie a Francie v Mnichově nemohli tak nechutně zradit Československo a vydat jeho pohraniční oblasti Hitlerovi.

Oběti z řad Němců při odsunu jsou jistě politováníhodné, ale místopředseda české vlády by měl výše oceňovat například 144 000 Rudoarmějců padlých při osvobozování naší země. Toho však ve svém protiruském zanícení současné vedení lidové strany není schopno…

Pokud Bělobrádek říká, že například na oběd může jít, s kým chce a nemusí se na to ptát předsedy vlády, není to tak úplně pravda. Jako místopředseda vlády by neměl jít na oběd s kýmkoli. Doufám, že například se zjevným mafiánem by si na oběd nevyrazil.

 Jiří Paroubek

Volební preference - únor 2023

Volební preference - únor 2023

Jiří Paroubek 

21. března 2023
Čím dál více se mi zdá, že se v republice vytvořil jakýsi kartel tzv. renomovaných agentur pro výzkum veřejného mínění, který se snaží veřejné mínění v zemi formovat.

Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Jiří Paroubek 

19. března 2023
Mám na mysli vytvoření sněmovní vyšetřovací komise, která by objektivně zjistila, jak to bylo s incidentem po skončení sobotní demonstrace na Václavském náměstí u budovy Národního muzea.

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Jiří Paroubek 

16. března 2023
Byla to slavná písnička mého mládí od Šlitra a Suchého, která začínala slovy: „Já jsem švarná, ty jsi švarný, jaký jsme to krásný pár, jaký jsme to krásný pár…“ (další text už bych asi z hlavy dohromady nedal).

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Jiří Paroubek 

8. března 2023
V posledních dnech se prakticky všechna média oddávají bezuzdným útokům na bezprostřední okolí končícího prezidenta Miloše Zemana, včetně jeho samotného.

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Jiří Paroubek 

7. března 2023
Seznam Zprávy dlouhodobě pracuje na formování české politiky tím „jedině správným směrem".

Kdy padne Bachmut?

Kdy padne Bachmut?

Jiří Paroubek 

5. března 2023
Česká mainstreamová média prostě nejsou schopna podávat objektivní informace o situaci na ukrajinských frontách. To je konstanta jejich práce.

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
40%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
46%