Svátek má: Dita

Komentáře

Bezprecedentní politický útok kardinála Duky

Katolicko-konzervativní síly přecházejí v horkém létě do ofenzívy. V sázce není nic víc a nic méně nežli osud církevních restitucí. Česká katolická církev dnes v duchu svých nejhorších tradic ústy svého nejvyššího pastýře kardinála Duky zaútočila na ČSSD.


Ne, že by si ČSSD kritiku v obecných ani v jiných věcech nezasloužila. Tu za oportunismus, s nímž opouští své volební sliby (financování sportu, zdravotnictví atd.), za zbabělost (v kauze D. Ratha se neodvážila ani špitnout), za korupci v krajích (zejména pokud jde o Ústecký kraj, kdy hraje vedení ČSSD roli hluchého a slepého) atd.

Kardinál Duka si dovolil velmi agresivně napadnout politickým útokem jednu z demokratických politických stran. To je něco, čeho se katolický prelát za celou existenci samostatné republiky od roku 1918 neodvážil.

Sociální demokracie přitom kromě verbálního útoku na církevní restituce a doprovodné slovní pyrotechniky neučinila žádný konkrétní čin či příslib, jak bude tuto věc řešit v budoucnu, pokud vláda v září prosadí přijetí zákona o církevních restitucích v současném pojetí.

Národní socialisté jasně dnes říkají, že pokud budou mít vliv po volbách v roce 2014 na příští vládu, tak:

1) budou usilovat o přepracování všech smluv státu s církvemi ve věci dnešních reparací a předání veřejného majetku církvím, především pak s církví katolickou,
2) pokud církve nepřistoupí na jiné odpovídající řešení podle rozpočtových možností státu, budou národní socialisté ve vládě a parlamentu prosazovat zastavení veškerých dotací ze státního rozpočtu na rekonstrukci církevních památek a dále zmrazení, případně podstatné snížení rozpočtových prostředků státu určených na platy duchovenstva a jiné výdaje církvím.
 
Připomínám také, že všechny prodeje nemovitého majetku uskutečněné církvemi ode dne platnosti zákona prosazeného pravicovou vládou budou podléhat dani z prodeje nemovitosti, od které chce Nečasův kabinet církve velkoryse osvobodit!
 
Národní socialisté vyzývají kardinála Duku, aby nepodléhal záchvatům chamtivosti a aby si připomínal slova zvěčnělého kardinála Tomáška, který se v roce 1991 po předání 160 církevních objektů státem, především katolické církvi, vyjádřil takto: "Toto je poslední požadavek, který katolická církev vznáší".
 
Jiří Paroubek
 

Volební preference - únor 2023

Volební preference - únor 2023

Jiří Paroubek 

21. března 2023
Čím dál více se mi zdá, že se v republice vytvořil jakýsi kartel tzv. renomovaných agentur pro výzkum veřejného mínění, který se snaží veřejné mínění v zemi formovat.

Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Jiří Paroubek 

19. března 2023
Mám na mysli vytvoření sněmovní vyšetřovací komise, která by objektivně zjistila, jak to bylo s incidentem po skončení sobotní demonstrace na Václavském náměstí u budovy Národního muzea.

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Jiří Paroubek 

16. března 2023
Byla to slavná písnička mého mládí od Šlitra a Suchého, která začínala slovy: „Já jsem švarná, ty jsi švarný, jaký jsme to krásný pár, jaký jsme to krásný pár…“ (další text už bych asi z hlavy dohromady nedal).

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Jiří Paroubek 

8. března 2023
V posledních dnech se prakticky všechna média oddávají bezuzdným útokům na bezprostřední okolí končícího prezidenta Miloše Zemana, včetně jeho samotného.

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Jiří Paroubek 

7. března 2023
Seznam Zprávy dlouhodobě pracuje na formování české politiky tím „jedině správným směrem".

Kdy padne Bachmut?

Kdy padne Bachmut?

Jiří Paroubek 

5. března 2023
Česká mainstreamová média prostě nejsou schopna podávat objektivní informace o situaci na ukrajinských frontách. To je konstanta jejich práce.

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
13%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
46%