Svátek má: Anastázie

Komentáře

Miloslava Vostrá

Poslankyně PSP ČR za KSČM

Kam zmizela zodpovědnost?

Co bude dál s šířením covidu? Názory politiků, veřejnosti a hygieniků se rozcházejí.

Zažili jsme přeplněné Staroměstské náměstí, restaurace otevřené po určené zavírací době, přeplněnou pražskou městskou dopravu i nedělní demonstraci v Praze. Dav mnohdy bez roušek, nedodržující nařízení, chce konec vlády a všech omezení, která nás mají chránit před koronavirem.

Jak rozhodnou vládní představitelé? Budou mít dost odvahy dodržet své sliby a řídit se pokyny odborníků? Nebo opět budou omezující opatření „politicky“ neúnosná a rady hygieniků a dalších skončí v propadlišti? Zvítězí strach z naštvanosti lidí nebo argumenty rozumu?


Zdůvodnění dalšího postupu musí být založeno na výsledcích dosud získaných dat. Naši vládní představitelé, stejně jako vlády jiných zemí, se s pandemií těžce potýkají. Jejich zodpovědností je chránit občany. Je vrcholem nezodpovědnosti vůči ostatním nerespektovat pokyny a obcházet nařízení. V žádném případě nejde o hrdinství, ale o hazard. Zneužívání současné situace k vzájemnému politickému účtování si zaslouží pouze odsouzení. Všichni, kteří nerespektují různé formy ochrany, by měli navštívit covidová oddělení nemocnic. Realita je vždy nejpádnější argument.

Miloslava Vostrá