Svátek má: Dita

Komentáře

Komu skutečně záleží na českých seniorech?

„Víkendový spor“ mezi Bohuslavem Sobotkou a velkou částí politického spektra kvůli jeho výrokům na adresu věkově starších kandidátů na Pražský hrad je spíše než produktem politického boje produktem tradiční letní okurkové sezony.


Každý rozumný politik by se měl nejprve zamyslet nad tím, než si něco podobného dá na Facebook, nicméně berme to jako mladickou nerozvážnost. Nevěřím, že by B. Sobotka něco takového myslel vážně, spíše to byl nepovedený žert.

Úsměvná je nicméně reakce některých provládních politiků, jako např. Karla Schwarzenberga či Karolíny Peake. Oba se shodně a tvrdě zastávají generace, do níž jeden z nich patří a druhý k ní má zhruba stejně daleko, jako Bohuslav Sobotka. Neměli bychom však zapomínat, že to jsou právě Karel Schwarzenberg a jeho TOP 09 a Karolína Peake a „její“ uskupení LIDEM, o které se opírá současná vládní koalice. Nikdo soudný pak nemůže říci, že tato vláda se ke generaci dnešních seniorů chová nějak shovívavě. Ba naopak!

Růst cen základních potravin a léků, růst nákladů na živobytí, reálně se snižující důchody. To jsou důsledky onoho údajně obranného postoje Nečasovy a Schwarzenbergovy vlády! Ve vší úctě k ministru zahraničí i paní Peake, ale zrovna oni by nyní měli sedět se založenýma rukama a šoupat nohama.

Když před volbami v roce 2010 došlo k napadení představitele ČSSD, shodou okolností B. Sobotky, pan Schwarzenberg mimo jiné hovořil o přehnané hysterii a soustředil se na přemlouvání báby a dědka. To aby nevolili levicové strany. O tom, že bábu a dědka pravice pak oholí na kost, o tom už raději pomlčel. A tehdejší předseda Věcí veřejných Radek John za tichého mlčení tehdy ještě véčkařky paní Peake hovořil dokonce o tom, že si za to ČSSD vlastně může sama. Tolik jen k morálnímu apetitu výše uvedených.

Komu skutečně záleží na českých seniorech, ten by nikdy nemohl dopustit to, čeho jsme dnes svědky. Totiž jejich okrádání za bílého dne.
 

Jiří Paroubek
 

Volební preference - únor 2023

Volební preference - únor 2023

Jiří Paroubek 

21. března 2023
Čím dál více se mi zdá, že se v republice vytvořil jakýsi kartel tzv. renomovaných agentur pro výzkum veřejného mínění, který se snaží veřejné mínění v zemi formovat.

Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Jiří Paroubek 

19. března 2023
Mám na mysli vytvoření sněmovní vyšetřovací komise, která by objektivně zjistila, jak to bylo s incidentem po skončení sobotní demonstrace na Václavském náměstí u budovy Národního muzea.

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Jiří Paroubek 

16. března 2023
Byla to slavná písnička mého mládí od Šlitra a Suchého, která začínala slovy: „Já jsem švarná, ty jsi švarný, jaký jsme to krásný pár, jaký jsme to krásný pár…“ (další text už bych asi z hlavy dohromady nedal).

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Jiří Paroubek 

8. března 2023
V posledních dnech se prakticky všechna média oddávají bezuzdným útokům na bezprostřední okolí končícího prezidenta Miloše Zemana, včetně jeho samotného.

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Jiří Paroubek 

7. března 2023
Seznam Zprávy dlouhodobě pracuje na formování české politiky tím „jedině správným směrem".

Kdy padne Bachmut?

Kdy padne Bachmut?

Jiří Paroubek 

5. března 2023
Česká mainstreamová média prostě nejsou schopna podávat objektivní informace o situaci na ukrajinských frontách. To je konstanta jejich práce.

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
40%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
46%