Svátek má: Dita

Komentáře

Kubice splnil úkol, nyní je řada na něm

Je poněkud paradoxní, když autor jedné z nejostudnějších a zpolitizovaných pomlouvačných zpráv novodobé historie české policie, dnešní ministr vnitra Jan Kubice, zbavuje funkce policejního prezidenta Petra Lessyho kvůli podezření z pomluvy a zneužití pravomoci.


Ačkoliv výběr Petra Lessyho do této pozice, který byl do značné míry v režii jednoho supergurua české politiky, postupně překryly jiné kauzy a pseudokauzy, obavy z účelového zneužití policie k politickému boji jsou zde právě díky Janu Kubicemu dodnes.
 
Jan Kubice by proto udělal nejlépe, kdyby po splnění svého hlavního úkolu, tedy zbavení se Petra Lessyho, dosavadního policejního prezidenta následoval a zcela se stáhnul z veřejného života. To by asi byla první dobrá věc, která by se mu kdy podařila.
 
Připomínám, že Kubiceho před jeho kariérním koncem u policie ochránil až někdejší ministr vnitra Ivan Langer, jemuž Kubiceho zpráva, stejně jako celé ODS, pomohla dostat se v roce 2006 k moci. Účelová a lživá skandalizace mé osoby, jako premiéra země (!), pouze několik dní před volbami nakonec vyšuměla do prázdna. A to i přesto, že policisté Inspekce ministerstva vnitra již v říjnu 2006 navrhli státnímu zástupci zahájení trestního stíhání Jana Kubiceho, Hynka Vlase a Jaroslava Hrušky pro podezření ze spáchání trestného činu zneužívání pravomoci veřejného činitele, neoprávněné nakládání s osobními údaji a pomluvy.
 
Do dnešního dne se jak dosavadní policejní prezident, tak ani ministr vnitra Kubice nepostavili k ostudným a v rámci demokratického státu těžko akceptovatelným únikům ze spisu k případu zadržovaného poslance Davida Ratha. Copak oba pánové, dnes už tedy zejména ministr Kubice, pokládají za normální a zcela zákonné, aby z policie unikaly důvěrné informace z policejního spisu, který dosud nemá k dispozici ani obhajoba Davida Ratha?
 
Pro českou policii by bylo přínosem, kdyby skončili oba výše jmenovaní pánové, Kubice i Lessy, naráz.
 
Jiří Paroubek
 

Volební preference - únor 2023

Volební preference - únor 2023

Jiří Paroubek 

21. března 2023
Čím dál více se mi zdá, že se v republice vytvořil jakýsi kartel tzv. renomovaných agentur pro výzkum veřejného mínění, který se snaží veřejné mínění v zemi formovat.

Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

Jiří Paroubek 

19. března 2023
Mám na mysli vytvoření sněmovní vyšetřovací komise, která by objektivně zjistila, jak to bylo s incidentem po skončení sobotní demonstrace na Václavském náměstí u budovy Národního muzea.

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Já jsem švarná, ty jsi švarný…: Čaputová a Pavel

Jiří Paroubek 

16. března 2023
Byla to slavná písnička mého mládí od Šlitra a Suchého, která začínala slovy: „Já jsem švarná, ty jsi švarný, jaký jsme to krásný pár, jaký jsme to krásný pár…“ (další text už bych asi z hlavy dohromady nedal).

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Spravedlnost pro Miloše Zemana?

Jiří Paroubek 

8. března 2023
V posledních dnech se prakticky všechna média oddávají bezuzdným útokům na bezprostřední okolí končícího prezidenta Miloše Zemana, včetně jeho samotného.

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Je možné koupit nejstarší politickou stranu v zemi?

Jiří Paroubek 

7. března 2023
Seznam Zprávy dlouhodobě pracuje na formování české politiky tím „jedině správným směrem".

Kdy padne Bachmut?

Kdy padne Bachmut?

Jiří Paroubek 

5. března 2023
Česká mainstreamová média prostě nejsou schopna podávat objektivní informace o situaci na ukrajinských frontách. To je konstanta jejich práce.

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
13%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
46%