Svátek má: Robin

Komentáře

Profesor Bělohradský je známý žertéř

Všichni, kdo pamatujeme politiku po sametové revoluci v roce 1989, máme v dobré paměti také myšlenkový vývoj prof. Bělohradského.

Prof. Bělohradský je nesporně velmi vzdělaný a mimořádně inteligentní člověk. Jeho problémem je, že se vždy upíná na osobnosti, které se časem ukážou jako osobnosti problémové.

Připomínám jeho fixaci na V. Klause počátkem 90. let, když v republice bujela velká a kuponová privatizace, ale také třeba fixaci na současného předsedu ČSSD B. Sobotku po volbách v roce 2010.

Nyní si pan profesor otevřel dveře ke spolupráci s Babišovým think-tankem hnutí ANO. Na půdě tohoto, otázka je do jaké míry reálně fungujícího účelového zařízení Babišova Agrofertu, respektive, jeho politické odnože ANO, se pan profesor vyjádřil, že Berlusconi Itálii prospěl a tedy nepřímo. že podobnou úlohu může v ČR sehrát A. Babiš.

Pokud to tak je, pan profesor už dnes srovnává Babiše a Berlusconiho, což může být počátek ve vzájemné spolupráci pana prof. Bělohradského s hnutím ANO.

Je dobré připomenout myšlenkové zvraty prof. Bělohradského posledních pětadvaceti let, s tím, že tentokrát možná hodlá podporovat zcela kontroverzního politika, který je jako majitel největšího mediálního domu v zemi, majitel druhého největšího hospodářského impéria v zemi a člověk s de facto naprosto neomezenými finančními možnostmi, se kterými hrdě vstoupil do politické soutěže, v mnohonásobném konfliktu zájmů. V hospodářství se takovéto soutěži říká nekalá soutěž.

Jiří Paroubek
Vasevec.cz

Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
30%
Ne
transparent.gif transparent.gif
70%