Svátek má: Zdislava

Komentáře

Volbou Rusnoka, mění Zeman ústavní zvyklosti

Miloš Zeman jmenováním nového premiéra, kterým se má stát podle prezidenta jeho poradce Jiří Rusnok, definitivně přepisuje dosavadní ústavní zvyklosti.

Je to od prezidenta Zemana krok, kterým dokazuje, že jeho osobní politické cíle jsou mu více, nežli stabilita naší země.

Miloš Zeman dnes velmi silně naznačil, že jeho cílem je přetvoření dosavadního systému parlamentní demokracie na systém poloprezidentský. Není to však nic jiného, než touha jednoho jediného muže v této zemi. Je to projev neodpovědnosti vůči této zemi.

Pochopitelně ani já nechci pokračování pravicové koalice. Bohužel jednání všech zúčastněných musím hodnotit tak, že zavedené politické strany - bez rozdílu - využívají současnou politickou situaci ku vlastnímu prospěchu. A to včetně prezidenta Zemana. Zkrátka, vlastní prospěch jednotlivých subjektů převažuje nad odpovědným řešením vzniklé situace. Je to smutný pohled.

V minulosti jsem byl veřejně kritizován za zcela demokratické a ústavní vypovězení nedůvěry vládě Mirka Topolánka. Myslím, že po dnešku by se mi kritici měli omluvit.

Jiří Paroubek


Půjdete-li k volbám, koho budete volit ve druhém kole prezidentské volby?