Svátek má: Robin

Komentáře

Zeman chce ve vládě odborníky

Projev prezidenta republiky Miloše Zemana, kterým navázal na tradici prezidentských vánočních poselství z první republiky, příliš zajímavých informací pro občany nepřinesl.


Dozvěděli jsme se vlastně jen to, že se M. Zemanovi nepodařilo přestat s kouřením cigaret. To je ovšem věc, kterou zřejmě zaznamenal každý, kdo M. Zemana alespoň jednou viděl v televizi.

Zbystřit musel nepochybně pravděpodobný budoucí premiér Bohuslav Sobotka. Prezident Zeman svou výslovnou pochvalou některých ministrů vlastní prezidentské vlády pod vedením Jiřího Rusnoka jasně naznačil, že při jmenování některých "neodborných" ministrů ve vládě ČSSD, ANO a KDU-ČSL může dělat určité problémy. Osobně si myslím, že M. Zeman bude mít snahu zejména u některých jmen vyvolat komplikace. Jmenování nové vlády se tak může významně protáhnout.

M. Zeman využil svého projevu k pochválení sebe a své dosavadní práce v úřadu. To bych mu nezazlíval, ale chyběla mi určitá soudnost. Pokud prezident hovořil o osobní odpovědnosti, měl by se podle toho také chovat. Připomínám, že jeho kancléř Mynář stále nemá nutnou bezpečnostní prověrku. A pokud ji vůbec obdrží, bude to trvat alespoň půl roku. Není podle mě vhodné, aby mezi nejbližší spolupracovníky hlavy státu patřili rok a půl od zvolení M. Zemana lidé, kteří mají problém takovou prověrku získat. Pan Mynář by proto měl být tím prvním v okolí prezidenta, kdo by měl vyvodit osobní odpovědnost.

Jiří Paroubek


Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
28%
Ne
transparent.gif transparent.gif
72%