Svátek má: Zdislava

Komentáře

Zemanova vládní burleska pokračuje

Mezi osobami v prezidentské vládě Miloše Zemana je několik zajímavých figur, několik úplných začátečníků ve vrcholové politice, což nemusí být na škodu, a několik naprostých diletantů. Obávám se, že ti poslední tvoří ve vládě největší skupinu.

Diletantem na pozici ministra financí je především Jan Fischer. I jeho vládní angažmá je ukázkou naprosté personální vyprahlosti zemanovského "hnutí" - SPOZ. Nemají prostě lepšího...

Jan Fischer spolu s Miroslavem Kalouskem (ministrem financí, který sestavil pro rok 2009 státní rozpočet) a Eduardem Janotou (ministrem financí Fischerovy úřednické vlády) odpovídá za děsuplný schodek státního rozpočtu za rok 2009. Fakticky - po započtení zkonzumovaných rezerv v rozpočtu vytvořených v letech 2004 až 2006 - se jednalo o 234 miliard korun.

Jan Fischer svou "podivuhodnou" váhavostí a opožděným zásahem přispěl také k tomu, že na solární byznys budeme ještě dlouhá léta ze státního rozpočtu kmotrům a jejich obchodním přátelům doplácet desítky miliard.

Jan Fischer nemá v pořádku ani účty ze své prezidentské kampaně (chybí mu doplatit cca 5 milionů korun). Jak chce tento politický popleta řešit mnohem větší problémy státních financí, když neumí řešit ani finance vlastní? No, skoro bych se vsadil, že ty své dluhy dokáže během pár týdnů jakoby zázrakem vyrovnat...

Zařazením Jana Fischera na seznam ministrů své vlády dává Miloš Zeman i posledním méně chápavým zřetelně najevo, že se nejedná o nějaký levicový kabinet, jehož zájmem je řešit vážné problémy širokých vrstev občanů, ale že se jedná o zájmové uskupení, které má uplatňovat mocenské a další zájmy určitých osob a skupin.  

Jiří Paroubek

Půjdete-li k volbám, koho budete volit ve druhém kole prezidentské volby?