Svátek má: Ctirad

Zprávy

Velikost textu:

Indie otestovala pozemní verzi řízené rakety BrahMos

Indie otestovala pozemní verzi řízené rakety BrahMos

Indie v úterý provedla zkušební start pozemní verze nadzvukové řízené střely "BrahMos" z Andamanských a Nikobarských ostrovů, uvedl Times of India s odkazem na zdroj indického ministerstva obrany.

Indická řízená raketa BrahMos
25. listopadu 2020 - 11:04

„Indie provedla zkušební start pozemní verze nadzvukové řízené střely BrahMos z Andamanských a Nikobarských ostrovů. Cíl rakety byl na jiném ostrově," uvedl zdroj. Poznamenal, že dosah rakety Brahmos byl nyní zvýšen na více než 400 kilometrů s tím, že má postupně dosáhnout až 800 kilometrů.

Uvádí se, že tento týden plánuje indická armáda vystřelit raketu BrahMos z lodi a z letadla.


Rusko-indický podnik BrahMos byl založen v roce 1998 a pojmenován po řekách Brahmaputra a Moskva. Vyrábí stejnojmenné řízené střely, stejně jako odpalovací zařízení, systémy navádění raket, vybavuje skladovací zařízení, odpovídá za výcvik posádek, opravy a modernizaci raket.

Nejedná se o první testy nových typů zbraní provedené v Indii v poslední době. Indické ministerstvo obrany dříve oznámilo úspěšné testy nadzvukové řízené střely BrahMos s kluzákem a horním stupněm vyrobené v indických podnicích, později úspěšně otestovalo hypersonickou taktickou raketu krátkého doletu „Shaurya“ a nejnovější protiponorkovou raketu SMART. Rovněž bylo oznámeno úspěšné testování nové protiradarové střely Rudram-1, balistické střely „Prithvi-2“ a rakety protivzdušné obrany QRSAM.

(kou, prvnizpravy.cz, timesofindia.com, foto: arch.)