Svátek má: Aneta

Zprávy

Velikost textu:

Zacharová k USA: Zameťte si nejdříve před svým prahem!

Zacharová k USA: Zameťte si nejdříve před svým prahem!

Spojené státy by měly začít od sebe, pokud se rozhodly hledat země porušující mezinárodní právo, uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova.

Maria Zacharová, tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí
4. prosince 2021 - 07:20

Reagovala tak na prohlášení amerického ministra zahraničí Anthonyho Blinkena, že NATO neplánuje agresi proti Rusku a že jediná „agrese, která byla v minulých letech vidět, přišla z Ruska“.
 
„Sýrie, Libye, Irák, Jugoslávie – otevřená ozbrojená agrese NATO vedená Spojenými státy. Na Ukrajině máme vedení protiústavních převratů, které realizovaly Spojené státy společně s NATO a EU," uvedla Zacharova.

Připomněla, že na Kubě, v Nikaragui a Bělorusku byly učiněny pokusy o svržení vlády spolu s prvky hybridní války prováděné Spojenými státy a zeměmi NATO.Odhadla, že stovky speciálních operací jsou pro NATO rutinou, jejímž cílem je zasahovat do vnitřních záležitostí suverénních států a měnit politickou agendu.

„Taková prohlášení ministra zahraničí tedy nejsou nic jiného než neúspěšný pokus o vytvoření ideologické základny pro summit o demokracii. Pokud se ministerstvo zahraničí rozhodlo najít agresory porušující mezinárodní právo, pak by partneři měli zahájit proces před zrcadlem ,“ uzavřela Zacharová.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)