Svátek má: Dita

Komentáře

František Roček

novinář a spisovatel

Proč jsou krajské volby na prd?

Více méně nevím koho mám volit, protože debilové, kteří naordinovali, jak se bude volit, rozhodli, že půjdu za lantuch, kde do obálky vložím jeden velkolístek formátu A3 nějaké jedné strany, klanu, gangu či spolku, který chci volit

Z tohoto hlediska je mi z voleb na zvracení.

Jak mohu volit jednu stranu či klan, když všechny jsou sebrankou lidí, které neznám? Žádná strana nemůže mít moji důvěru, protože jejich programy jsou skládky komunálního mediálního odpadu. V praxi bude záležet na směřování (slušnosti) jednotlivých lidí – zastupitelů.

Měl bych volit v Ústí nad Labem. Výhodou je, že od volební místnosti mám 4 hospody do 3 – 4 minut chůze od volební urny, takže bych to měl teoreticky přežít. No, ale koho volit?

Třeba STAN, prvním na volební plachtě Filip Ušák, toho bych bral, znám ho, i jeho tátu. Dvojku dr. Alenu Dernerovou byl nebral, protože to je neřízená střela, člověk neví, co udělá, až se vyspí.

SPD – Okamurovi samurajové, tam bych bez váhání volil Jaroslava Foldynu. Znám ho a vím, že ačkoliv působí jako poděs, již na střední škole mohl v politologických znalostech (skrytých v dějepisu) znalosti lepší než jeho spolužáci, a je tvrdě rozumný.

Strana lupičů a vrahů – Piráti, ty bych všechny, podobně jako lidi z ANO, poslal z kandidátky rovnou do Libye nebo do Severní Koreje – na doživotí.

Z ODS bych volil Pavla Tošovského, který si s cikány a nepřizpůsobivými toho prožil tolik, že jeho křesťanská duše je zbavena iluzí, ale není zlá.

Severočeši.cz – jedničku na lístku Petra Pípala, starostu Dubí bych bral. Mám pocit, že je v něm dostatečná míra rozumnosti, bral bych i senátora Jaroslava Doubravu, který dovedl zástupce postižených měst a bytových družstev kvůli cikánům až k předsedovi vlády Sobotkovi.

Za Lepší sever je jedničkou náměstek hejtmana Martin Klika. Bral bych ho. Znám ho ještě z 90. let jako šéfa městské policie v Litvínově.

Za KSČM bych bral Jaromíra Kohlíčka, odborníka a rozumného člověka, který byl zaměstnán i jako poslanec europarlamentu.

Takže, z těchto lidí bych vybíral, abych měl dobrý pocit, že jsem se rozhodl rozumně. Ale nemohu. Idioti po mně chtějí jeden toaletní papír zasunout do urny. Mohu tam nějaké lidi zakroužkovat, ale ve skutečnosti volím všechen trus, který je na kandidátce.

Otázkou tedy je, zda má cenu jít k volbám nebo rovnou do hospody?

František Roček

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
40%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
46%