Svátek má: Dobromila

Komentáře

František Roček

novinář a spisovatel

Zpravodajský troll objevil v Americe Ameriku

Je to náramná psina, když někdo vytřeští oči a odhalí neexistující tajemství.

CNBC ze zdrojů obeznámených s americkými zpravodajskými údaji s hrůzou zjistila, že Čína tajně instalovala protiletadlovou palebné a protiletadlové raketové soustavy na třech základnách na sporných ostrovech v Jihočínském moři.

Kdyby zvedli v CNBC telefon a zeptali se mě, řekl bych jim to také. Jde prostě o běžné přitápění pod kotlem. Zpravodajský troll objevil v Americe Ameriku, protože již léta je jasné, že pokud někdo buduje na ostrově letiště a radarovou kukaň, že tam bude mít kromě kantýny a radarů rakety, něco letadel a lodí.

Veřejné netajemství

Čína tajně neinstalovala protiletadlovou a protiletadlové raketové systémy, tedy rakety. O jejich existenci automaticky věděli všichni, kteří nesouhlasili s čínskou stavební ideou na sporných ostrovech.

Pokud nejmenovaný zástupce Pentagonu uvedl, že další militarizace základen „bude sloužit pouze ke zvýšení napětí a zvýšení nedůvěry mezi stranami", které si činí nároky na toto území, jde prostě o informaci trolla.

Vyšší napětí tam již být nemůže, protože je již dopředu dané. Kdyby ostatní  účastníci sporu neměli pitomé vládce, Číňany by předběhli a stavěli na skalách v moři jako první betonové placky a betonové krychličky pro umístění vojenských hraček. V tom případě by plakali Číňané, že další militarizace základen bude sloužit pouze ke zvýšení napětí.

Jaká bude další zpráva?

Zpráva o utajeném rozmístění neutajovaných raket tvrdí, že díky ostrovním základnám Číňané mohou napadat kocábky do vzdálenosti přes 500 km, a vše co létá do vzdálenosti 300 km.

Tato samozřejmost bude rozšířena v dohledné době další úžasnou zprávou, že Číňané ohrožují okolní vody a státy v okolí na vzdálenosti 1 000 km. Bude to úžasné sdělení! A zase šokující zpráva uvede to, co již dnes je zcela zřejmé.

Ostrovy (útesy) jsou základny. Takže nestartují rakety jenom z nich, ale také z lodí, které mají na ostrovech operační základnu, a mohou být od ostrova třeba ve vzdálenosti 199 baťovských kilometrů. Letiště jsou tam proto, aby z nich startovaly letouny, které mohou vypouštět  rakety stovky kilometrů daleko od ostrovů.

Čili z tohoto hlediska mají již dnes Číňané dosah svých válečnických hraček na zhruba 1 000 km. A to bude další hrůzná zpráva, se kterou nějaký troll přijde.

František Roček

Nejčtenější

Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
34%
Ne
transparent.gif transparent.gif
66%