Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Zábava pro masy. Centrum Ostravy ožije Festivalem v ulicích

Zábava pro masy. Centrum Ostravy ožije Festivalem v ulicích

Ostrava tento víkend letos oslaví nejen konec školního roku, ale i návrat živých kulturních akcí. Po roční přestávce se vrací Festival v ulicích, který již od roku 2011 pořádá tým festivalu Colours of Ostrava.

Ilustrační foto
23. června 2021 - 12:00

Masarykovo náměstí, Kuří rynek a přilehlé ulice ovládnou v pátek 25. a sobotu 26. června vždy od 13 do 22 hodin pouliční hudebníci, kapely, akrobati, herci i tanečníci nejen od nás, ale i z Polska, Německa, Rakouska a Španělska. Této hlavní části bude o den dříve předcházet Otevírání ulic - komentované prohlídky města.

Letos Festival v ulicích s podtitulem Art & Life i z důvodu koronavirových opatření nabídne program rozptýlený po celém centru na mnoha menších stanovištích s jednotlivými umělci a stánky, mezi kterými se veřejnost bude procházet. Do Festivalu v ulicích se zapojí také univerzity a řada místních neziskových organizací. Vstup je tradičně zdarma za předpokladu dodržení veškerých platných hygienických opatření.


A na co vše se mohou návštěvníci těšit? V pátek a sobotu uvidí od 13 do 22 hodin v centru Ostravy například soubor V.O.S.A. Theatre s originálními stroji, velkými koly a velocipédy, akrobaty na chůdách souboru Long Vehicle Circus, Prasečí cirkus pro děti i dospělé dvojice Bratři v tricku, noční show Návštěvníci, obří loutky a podobně.

Městský kostel Narození Panny Marie byl první kamennou stavbou v Klatovech

Zahrají Janáčkova filharmonie Ostrava, Permoník Choir Karviná, Lovesong Orchestra, senegalští bubeníci Batocu, Gangsters & Desperados Orchestra nebo buskeři. Vystoupí folklórní soubory Slezský soubor Heleny Salichové, Moravský folklorní soubor Ševčík, Dětský folklorní soubor Krasničanek, Soubor lidových písní a tanců Hlubina a Hlubinka. Nebudou chybět i DJs - DJ Saurus nebo Deep Sound Boy. K atraktivním vrcholům bude patřit exhibiční show hvězd české slam poetry.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)