Svátek má: Zita

Zprávy

Velikost textu:

Hrozící vlna uprchlíků z Afghánistánu: Rakousko posiluje ochranu hranic

Hrozící vlna uprchlíků z Afghánistánu: Rakousko posiluje ochranu hranic

V Rakousku znějí poplašné zvony, konflikt v Afghánistánu hrozí další vlnou uprchlíků do Evropy, takže jsou vydávány příkazy k ochraně východní hranice.

Ilustrační foto
30. listopadu 1999 - 00:00

Pokud si vzpomenete na obrázky z roku 2015, kdy jenom asi 1 500 „uprchlíků“ prolomilo bariéry ve Spielfeldu a sami se vydali na sever, máte jisté obavy, že by hrozící „vlna uprchlíků“ v roce mohla v roce 2021 dopadnout jinak.

Bezpečnostní upozornění na rakouských hranicích! Podle průzkumu „Krone“ oznámí ministr vnitra Karl Nehammer a ministryně obrany Klaudia Tannerová v sobotu masivní nárůst počtu policistů a vojáků. Vše kvůli obavě z migrační vlny v důsledku eskalujícího konfliktu v Afghánistánu.

Neexistuje žádná červená výstraha kvůli možné nové vlně uprchlíků po roce 2015. Protože zatímco islámisté z doby kamenné z Talibanu dobývají v Afghánistánu region po regionu, statisíce chtějí odejít. Cílem je zlatý západ a především rakouský velký soused Německo, ale také Rakousko!


Jelikož se bezpečnostní experti obávají, že vysoce nebezpeční teroristé nebo zločinci mohou proniknout v mase migrantů, vydávají ministr vnitra Nehammer a ministryně obrany Tannerová rozkazy rozkazy k posílení východní hranice. Počet vojáků, v současnosti 600, a policistů má být masivně navýšen.

(rp,prvnizpravy.cz,politikstube,foto:arch.)