Svátek má: Bonifác

Zprávy

Velikost textu:

Itálie: Vrtulníky vyhánějí děti z pláží, ale pro migranty jsou otevřené

Itálie: Vrtulníky vyhánějí děti z pláží, ale pro migranty jsou otevřené

<< VIDEO >> K prosazení protiepidemických opatření se v Itálii používají vrtulníky k vyhánění dětí z pláže. Mezitím stovky nelegálních migrantů bez překážek přistávají na stejných plážích.

Vrtulník nad pláží
11. dubna 2021 - 10:10

Obrazy jsou více než znepokojivé: Italská vláda se při prosazování svých protikoronských opatření nevyhýbá použití způsobů, které lze označit pouze za totalitní. Podle časopisu Voxnews jsou děti z pláží vyhnány vrtulníky .

Zatímco italská státní moc loví děti vrtulníky, stovky nelegálních migrantů se lze nalézt na stejné pláže. Například na pláži na jihoitalském ostrově Lampedusa, který v současné době čelí novému „uprchlickému hnutí“ - jinými slovy pokračující masové migraci. Podle kurýra dorazilo na ostrov během několika hodin 400 nelegálních osob. Po lodi s 215 nelegálními osobami - kurýr nadále používá označení „uprchlíci“ - v neděli přistály na ostrově další tři lodě se 70, 57 a 88 lidmi.

Zároveň byla v posledních několika dnech Lampedusa prohlášena za červenou zónu s částečným uzamčením kvůli vysokému počtu infekcí Covid mezi populací.


(rp,prvnizpravy.cz,jouwatch, twitter,foto:arch.)