Svátek má: Hugo

Zprávy

Velikost textu:

Průzkum: Podpora Joe Bidena klesla na 38% a Kamaly Harrisové na 28%

Průzkum: Podpora Joe Bidena klesla na 38% a Kamaly Harrisové na  28%

Neradostné vyhlídky pro demokraty ve volbách v polovině období v roce 2022. Republikáni mají jasný náskok ve volbách do Kongresu, zatímco hodnocení prezidenta Joea Bidena kleslo na nové minimum na 38 %.

Donald Trumpa Joe Biden
3. prosince 2021 - 07:19

Průzkum USA TODAY / Suffolk University, který proběhl od středy do pátku, zjistil, že podpora nezávislých voličů pro Joe Bidena, kteří ho před rokem podpořili před prezidentem Donaldem Trumpem, prudce klesla.

Biden a jeho strana jsou připraveni na oživení, tvrdí jeho zastánci poté, co Sněmovna reprezentantů schválila v pátek pozdě večer „tvrdý“ návrh zákona o infrastruktuře v hodnotě 1,2 bilionu dolarů, který je připraven k Bidenovu podpisu. Povzbudivá ekonomická zpráva zveřejněná v pátek ráno ukázala nečekaně silný růst zaměstnanosti.


Průzkum přesto ukazuje, jak velkou sílu musí demokraté použít s výhledem na volby za rok – 8.listopadu 2022 – kdy rozhodne Kongresu a utváření druhých dvou let Bidenova funkčního období .

Některé z výsledků průzkumu:
  • Téměř polovina dotázaných, 46 %, říká, že Biden jako prezident odvedl horší práci, než se očekávalo, včetně 16 % těch, kteří ho volili. Nezávislí skóre 7:1 (44% -6%), že to bylo horší a ne lepší, než očekávali.
  • Téměř dvě třetiny Američanů, 64 %, tvrdí, že nechtějí, aby se Biden ucházel o druhé funkční období v roce 2024. 28 % z nich jsou demokraté. Proti dalšímu Trumpovu mandátu v roce 2024 je 58 %, včetně 24 % republikánů.
  • Podpora viceprezidentky Kamaly Harrisové je 28 % - ještě horší než podporas Bidena. Průzkum ukazuje, že 51 % nesouhlasí s jejich prací. Jeden z 5, 21 %, je nerozhodnutý.

Američané jsou rozděleni, pokud jde o „drahý“ zákon „Build Back Better“, o kterém se diskutuje v Kongresu. Pouze 1 ze 4 tvrdí, že ustanovení zákona by pomohla jim a jejich rodinám.


Pokud by se volby konaly dnes, respondenti uvedli, že by svého republikánského kandidáta do Kongresu volilo 46 % oproti 38 % pro demokratického kandidáta, což je výhoda, která posiluje naději Republikánské strany na většinu ve Sněmovně a Senátu. První volby prezidenta v polovině volebního období ukazují tendenci, že demokratická strana ztrácí půdu pod nohama, a tentokrát GOP potřebuje získat pouze pět křesel ve sněmovně a jedno křeslo v Senátu, aby získala kontrolu.

(rp,prvnizpravy.cz,diefreiewelt,foto:arch.)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
56%
Ne
transparent.gif transparent.gif
22%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
22%