Svátek má: Hugo

Zprávy

Velikost textu:

USA stále pochybují o Bidenově vítězství v prezidentských volbách

USA stále pochybují o Bidenově vítězství v prezidentských volbách

Představitel volebního systému v Pensylvánii falešně obviněný ze zmanipulování státních voleb ve prospěch Joea Bidena žaluje Donalda Trumpa a jeho zástupce, uvedla NBC News.

Sčítání
7. listopadu 2021 - 10:30

James Savage , který měl na starosti hlasovací zařízení v okrese Delaware, ve své žalobě tvrdí, že lež Trumpova týmu, že „nahrál 50 000 falešných hlasovacích lístků na flash disk“, vedla k mnoha výhrůžkám fyzickým násilím a dvěma infarktům.

Dokumenty byly uloženy u soudu obecné jurisdikce ve Filadelfii. Materiály také zmiňují, že necelý týden předtím, než příznivci 45. prezidenta Spojených států vtrhli do budovy Kapitolu ve Washingtonu, přišli do Savageovy kanceláře dva muži „na žádost voličů“ prohledat jeho pracoviště.

Savage požaduje náhradu škody přesahující padesát tisíc dolarů za pomluvu a „vážnou emocionální, fyzickou a psychickou újmu“ a nadále se bojí o svou bezpečnost.

Prezidentské volby v USA v roce 2020 se konaly 3. listopadu. Za 46. prezidenta země zvolili demokratického kandidáta, bývalého viceprezidenta a senátora Joea Bidena.Před, během a po dni voleb tehdejší úřadující prezident Trump a jeho spolupracovníci hlásili rozsáhlé volební nesrovnalosti, ale žalobci a úředníci každého z 50 států nenašli žádné důkazy o obviněních.

Americký Senát 7. ledna zamítl námitky proti schválení prezidentských voleb v Pensylvánii.

Američtí soudní pozorovatelé přitom před rokem zveřejnili srovnání demografických statistik a registrace voličů. V průběhu studie odborníci identifikovali téměř dva miliony podvodů s hlasy voličů.


Zjistilo se, že v 353 okresech ve 29 státech USA bylo zaregistrováno o 1,8 milionu hlasovacích lístků více než občanů, kteří mají právo volit. Zároveň se v některých státech toto číslo lišilo téměř dvakrát: v Texasu bylo zaznamenáno 187 hlasovacích lístků na 100 voličů, v Novém Mexiku - 177 a v Jižní Dakotě - 171.

„Nová studie „mrtvých duší“ při hlasování podtrhuje pošetilost slepého zasílání hlasovacích lístků a žádostí o registraci voličů poštou. „Špinavé“ seznamy voličů mohou znamenat „špinavé“ volby,  “ řekl tehdy Tom Fitton , šéf asociace pozorovatelů.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
56%
Ne
transparent.gif transparent.gif
22%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
22%